fbpx
Dominika Kozłowska 2020

Dziękujemy, że jesteście z nami!

Drogie Czytelniczki i drodzy Czytelnicy! Sytuacja, z którą mierzymy się dzisiaj wszyscy, jest wyjątkowa pod każdym względem. Niepokoimy się o zdrowie swoje i najbliższych, zmieniło się nasze życie codzienne i przyzwyczajenia, część z nas ma poważnie ograniczone możliwości zarobkowania.

Epidemia koronawirusa z powodu zamknięcia większości Empików, salonów prasowych i księgarni z dnia na dzień uderzyła również w rynek książki i prasy – także nam istotnie utrudniając sprzedaż naszego miesięcznika. Zachęcamy do tego, by w tych trudnych czasach wspierać pisma, które czytacie i cenicie, których tematyka i wrażliwość są Wam bliskie. Bez Waszej pomocy, wiele z nich nie przetrwa okresu próby.

Przygotowaliśmy dla Was kilka propozycji, jak w łatwy sposób kupić „Znak” i wesprzeć w ten sposób naszą redakcję:

Dziękujemy szczególnie wszystkim, którzy są naszymi, często wieloletnimi, prenumeratorami. To dla nas zaszczyt i zobowiązanie, by co miesiąc był gotowy ciekawy, wartościowy zeszyt „Znaku”.

Pracując obecnie z domu, w trybie zdalnym, przygotowujemy kolejne numery i szukamy sposobów, by móc towarzyszyć Wam w tym szczególnym czasie. Każdego tygodnia pytamy pisarzy, blogerów i publicystów o ich rekomendacje „Lektur na czas niepokoju”. Zaczęliśmy również na naszej stronie publikować Komentarz „Znaku” – krótki materiał publicystyczny, w którym ustosunkowujemy się do bieżących zdarzeń, reakcji na nie i przeżywanego właśnie czasu.

Kłopoty związane z dystrybucją pisma – fakt, że w połowie marca z dnia na dzień zniknęła tradycyjna sieć sprzedaży sprawiły, że zdecydowaliśmy się opóźnić publikację kolejnego numeru. Trafi on do Was niecały miesiąc później, pod koniec maja. Prosimy o Waszą wyrozumiałość.

Na ten dziwny, wymagający czas potrzebna jest postawa proponowana przez Olgę Tokarczuk, główną bohaterkę naszego kwietniowego numeru. Jej „czuły narrator” to istota, która widzi więcej, dostrzega współzależności między zjawiskami, która wie, że „każdy gest »tu« jest powiązany z gestem »tam«” oraz „że rozróżnienie na »moje« i »twoje« zaczyna być dyskusyjne”. To uniwersalna lekcja, ale dziś szczególnie niezbędna, by zrozumieć, jak i dlaczego zmienia się nasz świat.

Chcesz przeczytać artykuł do końca?

Zaloguj się, jeden tekst w miesiącu dostępny bezpłatnie.

Zaloguj się