fbpx
Redakcja 2020

Lektury na czas niepokoju

Literatura daje nadzieję, skłania do refleksji, buduje mosty i odrywa swych czytelników od rzeczywistości. Dlatego jest nam szczególnie potrzebna w tym trudnym czasie niepokoju. Właśnie teraz mamy okazję zanurzyć się w literackie światy i zabrać w tę podróż naszych bliskich. Stąd pomysł na cykl „Lektury na czas niepokoju”. Znajdziecie tu literackie rekomendacje naszej redakcji oraz znanych pisarzy czy felietonistów. Co polecają? Jakie książki są ich „domową apteczką”?

  1. Co czytać z dziećmi?

Z myślą o Waszych niepokojach i wolnym czasie Waszych dzieci, przygotowaliśmy listę niezwykłych lektur, które dostarczają odrobiny uroku, fantazji, czułości i humoru.

 

 

2. Gdzie szukać nadziei? Rekomendacje redakcyjne

Przygotowaliśmy listę książek, które koją i przywracają wiarę w piękno świata. Chcemy dzielić się nadzieją, bo to ona jest najlepszą formą oporu przeciwko rozpadowi.

 

3. Jak pokonać strach według Dominiki Słowik?

„Zdradzę Państwu pewien sekret… Bardzo boję się latać samolotem. Mimo to wiele razy w życiu zdarzyło mi się podróżować samotnie i jednym z najlepszych sposobów na odwrócenie uwagi od wszelkich możliwych wizji powietrznych katastrof jest książka.”

 

4. Kwarantanna z dziećmi według Anny Dziewit-Meller

Prowokują do zadawania trudnych pytań, opowiadają o emocjach, przenoszą w czasy starożytności, a przede wszystkim pozwalają przetrwać podczas przymusowego zamknięcia w jednym miejscu – takie są „Lektury na czas niepokoju” dla najmłodszych wybrane przez Annę Dziewit-Meller.

 

5. Co uratuje świat według Filipa Springera?

Co wygrzebuje Filipa Springera z przygnębienia? Jak według niego uratować świat? I przez co spóźnił się na pociąg? Odpowiedzi znajdują się w jego „Lekturach na czas niepokoju”.

 

Chcesz przeczytać artykuł do końca?

Zaloguj się, jeden tekst w miesiącu dostępny bezpłatnie.

Zaloguj się