fbpx

Książki miesięcznika „Znak”

Ludowy antyklerykalizm. Nieopowiedziana historia
Michał Rauszer

Z wiejskich przyśpiewek, robotniczych wystąpień, haseł na Czarnych protestach i internetowych memów z papieżem wyłania się nieopowiedziana dotąd historia stosunku Polek i Polaków do Kościoła, biskupów i religii.
54,99 zł
Zobacz więcej

Zapiski wariatki
Aleksandra Młynarczyk-Gemza

Młynarczyk-Gemza uchyla drzwi do świata schizofrenii, który stanowi tabu. Przełamuje stereotypy. Pokazuje, jak walczyć o wyzwolenie spod stygmatyzacji klasowej i zdrowotnej.
44,99 zł
Zobacz więcej

Czternasta od końca. Opowieści o współczesnej Ukrainie
Mykoła Riabczuk

Książka, którą kupiło już ponad 10 tys. Ukraińców, nagradzana i dodrukowywana w trakcie wojny. Wzmacnia ducha wolności i wiarę, że mimo wszystko uda się zwyciężyć.
46,99 zł
Zobacz więcej

Przewodniczki. Jak na gruzach komunizmu budowałyśmy równy świat
Ann Snitow

Snitow setki razy latała nad Atlantykiem, by z Polkami i koleżankami z innych krajów regionu na gruzach komunizmu budować świat, w którym kobiety mają swoje prawa. Ta książka to opowieść o nich.
54,99 zł
Zobacz więcej

Bóg. Ludzka historia religii
Reza Aslan

Bóg jest naszą ideą i od nas zależy, czy okaże się dobra. Obowiązkowa lektura dla wszystkich, którzy chcą zrozumieć, skąd wzięły się religie i do czego ludzie wykorzystują Boga.
59,99 zł
Zobacz więcej

Pocztówka z Mokum
Piotr Oczko

Mokum to w języku jidysz „bezpieczna przystań”. Tak holenderscy Żydzi nazywali Amsterdam. Piotr Oczko znajduje schronienie w świecie ukochanej kultury holenderskiej i oprowadza po niej czytelników jak najlepszy przewodnik.
54,99 zł
Zobacz więcej

Nowy prawicowy radykalizm
Theodor Adorno

Adorno wygłosił swój wykład 20 lat po zakończeniu II wojny światowej. Okazało się, że faszyzm nie znika. Można jednak stawić mu opór. „Nowy prawicowy radykalizm” dostarcza dawkę nadziei.
34,99
Zobacz więcej

Widok z mojego boksu
Jerzy Pilch

„Widok z mojego boksu” to podróż przez prawie 30 lat pisarskiej działalności Jerzego Pilcha. Dzięki niej można wkroczyć do nieistniejącego już świata, gdy po Krakowie przechadzali się Miłosz i Mrożek, a „bruLion” był pismem młodzieżowym.
39,90
Zobacz więcej

Zło czynić, mówić prawdę
Michel Foucault,

Jaką cenę jesteśmy w stanie zapłacić za prawdę? Czy jej wyznanie zmienia nas lub naszą ocenę popełnionego zła? Co ma wspólnego spowiedź z postępowaniem sądowym? Po co badamy psychikę i motywację przestępców?
46,90
Zobacz więcej

Czyje jest nasze życie?
Olga Drenda,
Bartłomiej Dobroczyński

Ta książka nie odpowiada na pytania dotyczące sensu życia i świata, ale uświadamia, że mamy zupełnie inne problemy, niż dotąd sądziliśmy.
36,90 zł
Zobacz więcej

Piłat i Jezus
Giorgio Agamben

Najsłynniejszy proces w dziejach ludzkości oczami jednego z najwybitniejszych współczesnych filozofów.
29,90 zł
Zobacz więcej

Ćwiczenia duszy, rozciąganie mózgu
Giorgio Agamben

Co dzieje się z mózgiem w chwili śmierci? Czy wolna wola w ogóle istnieje? Może mistycy cierpieli na padaczkę? Jaki związek ma oczekiwanie szczęścia wiecznego z układem nagrody w mózgu? Czym jest miłość?
34,90 zł
Zobacz więcej