fbpx
fot. Wojciech Karliński
Dominika Słowik

Lektury na czas niepokoju. Jak pokonać strach według Dominiki Słowik?

Zdradzę Państwu pewien sekret… Bardzo boję się latać samolotem.

Mimo to wiele razy w życiu zdarzyło mi się podróżować samotnie i jednym z najlepszych sposobów na odwrócenie uwagi od wszelkich możliwych wizji powietrznych katastrof jest książka. Ale nie każda lektura się do tego nada, o nie! Musi być naprawdę wciągająca, z rodzaju tych, że człowiekowi tak bardzo zależy na tym, by dowiedzieć się, co jest na następnej stronie, że aż zaczyna ignorować kilka tysięcy metrów przestrzeni pomiędzy metalowym kadłubem, w którym jest zamknięty, a ziemią.

Oto pozycji, które osobiście przetestowałam w warunkach samolotowych i gwarantuję – oderwą Państwa od wszelkich zmartwień:

Middlesex

Jeffrey Eugenides

Wspaniała amerykańska powieść, wielopokoleniowa historia rodzinna, opowieść o greckiej emigracji, prawach i zrządzeniach losu, a przede wszystkim o niebinarnej tożsamości. Przy niej nawet turbulencje niestraszne!

Wydawnictwo Sonia Draga

Middlesex - Jeffrey Eugenides | okładka

Trąbka do słuchania

Leonor Carrington

Nic zabawniejszego w trakcie tej kwarantanny nie przeczytacie. Książka absurdalna, inteligentna, dowcipna, a na dodatek z najwspanialszą główną bohaterką, pełną werwy dziewięćdziesięciodwuletnią Marion, przeżywającą niezwykłą serią przygód – i, chociaż Marion trochę niedosłyszy (stąd tytułowa trąbka), jeszcze Wam pokaże, na co ją stać.

Państwowy Instytut Wydawniczy

Znalezione obrazy dla zapytania: Trąbka do słuchania

Ukochane równanie profesora

Yoko Ogawa

Bestseller wydawnictwa Tajfuny. Nic dziwnego! To kojąca lektura, lekka, ale nie płytka, przepełniona optymizmem, ale nie naiwnością. Japońska opowieść o pamięci, matematyce i przyjaźni.

Wydawnictwo Tajfuny

Ukochane równanie profesora - Yoko Ogawa | okładka