70 lat tradycji. Inspirujemy Prowokujemy Dyskutujemy

fot. Wojciech Karliński

Lektury na czas niepokoju. Jak pokonać strach według Dominiki Słowik?

Zdradzę Państwu pewien sekret… Bardzo boję się latać samolotem.

Mimo to wiele razy w życiu zdarzyło mi się podróżować samotnie i jednym z najlepszych sposobów na odwrócenie uwagi od wszelkich możliwych wizji powietrznych katastrof jest książka. Ale nie każda lektura się do tego nada, o nie! Musi być naprawdę wciągająca, z rodzaju tych, że człowiekowi tak bardzo zależy na tym, by dowiedzieć się, co jest na następnej stronie, że aż zaczyna ignorować kilka tysięcy metrów przestrzeni pomiędzy metalowym kadłubem, w którym jest zamknięty, a ziemią.

Oto pozycji, które osobiście przetestowałam w warunkach samolotowych i gwarantuję – oderwą Państwa od wszelkich zmartwień:

Middlesex

Jeffrey Eugenides

Wspaniała amerykańska powieść, wielopokoleniowa historia rodzinna, opowieść o greckiej emigracji, prawach i zrządzeniach losu, a przede wszystkim o niebinarnej tożsamości. Przy niej nawet turbulencje niestraszne!

Wydawnictwo Sonia Draga

Middlesex - Jeffrey Eugenides | okładka

Trąbka do słuchania

Leonor Carrington

Nic zabawniejszego w trakcie tej kwarantanny nie przeczytacie. Książka absurdalna, inteligentna, dowcipna, a na dodatek z najwspanialszą główną bohaterką, pełną werwy dziewięćdziesięciodwuletnią Marion, przeżywającą niezwykłą serią przygód – i, chociaż Marion trochę niedosłyszy (stąd tytułowa trąbka), jeszcze Wam pokaże, na co ją stać.

Państwowy Instytut Wydawniczy

Znalezione obrazy dla zapytania: Trąbka do słuchania

Ukochane równanie profesora

Yoko Ogawa

Bestseller wydawnictwa Tajfuny. Nic dziwnego! To kojąca lektura, lekka, ale nie płytka, przepełniona optymizmem, ale nie naiwnością. Japońska opowieść o pamięci, matematyce i przyjaźni.

Wydawnictwo Tajfuny

Ukochane równanie profesora - Yoko Ogawa | okładka


 
 

Zapisz się
do newslettera
a otrzymasz:

● 35% rabatu na dowolny numer miesięcznika
● informacja o promocjach, wydarzenich i spotkaniach autorskich

email marketing zapewnia MailPlanner

Newsletter