fot. archiwum własne autora
Filip Springer

Twój koszyk jest pusty

Potrzebujesz pomocy? Znajdź odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania albo po prostu rozpocznij zakupy.

Czytaj także

Hannah Arendt

My, uchodźcy

Pierwszym zadaniem władz Polski jest chronić Polskę i polskich obywateli, ale drugim zadaniem, również humanitarnym, jest nie wspierać handlu ludźmi, nie wspierać nielegalnych migracji, to jest ogromna krzywda dla tych ludzi. Tylko być może niektórzy w Polsce są na poziomie emocjonalnym pensjonarki. Jak zobaczą wzruszający obrazek, to już wyłączają myślenie.

Kurtka polarowa hybrydowa turystyczna męska X-Warm, oliwkowa, rozmiar L – 1 sztuka

Polar turystyczny damski X-Warm, jasnoszary, rozmiar L – 1 sztuka

O proszę, jak nam tu pięknie rośnie w Polsce piąta kolumna. A może byś, k#$%& białoruska, zbierał pieniądze na polskie dzieci?

Polar dziecięcy X-Warm („Bardzo miękki i wygodny, najcieplejszy z gamy. Zapinany na suwak”), modry, rozmiar 113– 121 cm (5–6 lat) – 1 sztuka

Polar dziecięcy X-Warm, modry, rozmiar 103–112 cm (4–5 lat) – 1 sztuka

Polar dziecięcy X-Warm, modry, rozmiar 103–112 cm (2–3 lata) – 2 sztuki

Bielizna termoaktywna, męska, komplet khaki, rozmiar L – 1 sztuka

Bielizna termoaktywna, damska, komplet szary, rozmiar L – 1 sztuka

Uważam, że zgodnie ze starym powiedzeniem „na zimne trzeba dmuchać”. Wolę, aby ktoś dbał za bardzo o nasze bezpieczeństwo, niż żeby spał i zaniedbywał swoje obowiązki. Niezależnie od dylematów moralnych, prymat musi mieć w tym przypadku roztropność.

Legginsy termoaktywne do piłki nożnej, rozmiar 113–121 cm (5–6 lat) – 1 sztuka

Legginsy termoaktywne do piłki nożnej, rozmiar 103–112 cm (4–5 lat) – 1 sztuka

Ładnie tutaj gracie w gierki Łukaszenki. Pokazać Wam gówniaka, zdjąć im buty, rozpłakać się i nagle wszystkie aborcjonistki takie pro-life.

Koszulka termoaktywna narciarska dla dzieci, rozmiar 113–121 cm (5–6 lat) – 1 sztuka

Koszulka termoaktywna narciarska dla dzieci, rozmiar 103–112 cm (4–5 lat) – 1 sztuka

Uchodźcy to są ludzie, którzy są zagrożeni w swoim kraju, a w tym przypadku mamy do czynienia z osobami, które nie tylko nie są zagrożone, jak tutaj mówiłem – muszą dysponować – jak na te kraje – dość sporym majątkiem, żeby móc się tutaj próbować udać – to po pierwsze. Po drugie, są zapraszane na Białoruś i z własnej woli się tam znajdują. Jest stare, jeszcze rzymskie określenie, że chcącemu nie dzieje się krzywda. Oni chcą tam być i chcą jeszcze do tego próbować forsować nielegalnie polskie i jednocześnie unijne granice.

Koszulka termoaktywna narciarska dla maluchów, rozmiar 103–112 cm (2–3 lata) – 2 sztuki

Ciepły komin myśliwski z polaru („Na polowania na grubą zwierzynę z naganką w zimne dni. Również na polowania na ptactwo wodne i ptaki migrujące. Miękki i ciepły”), czarna oliwka, one size – 6 sztuk

Płachta biwakowa 3 m×3 m, ciemnozielona / khaki – 2 sztuki

Śpiwór trekkingowy wiosna–jesień („Zaprojektowany do wygodnego i bezpiecznego spania w temperaturach wyższych lub równych 0°C), ciemnozielony / khaki, rozmiar L – 2 sztuki

Śpiwór turystyczny wiosna–jesień dla dzieci, jasny ceglasty – 4 sztuki

Mata kempingowa samopompująca (190 × 65 cm) (możliwość łączenia z taką samą matą) – 6 sztuk

Dzieci zostały nakarmione, dano im pić. Sprawdzono, czy potrzebują jakiejkolwiek pomocy, czy medycznej, czy innej. Nie potrzebowały.

Ogrzewacze chemiczne do rąk – dla 30 rąk. („Poszukujesz zewnętrznego źródła ciepła do ogrzewania się w zimne dni? Ten ogrzewacz zapewni Ci ciepło przez co najmniej 6 godzin”)

Ogrzewacze chemiczne do stóp – dla 30 stóp. „Działają przez 5 godzin, jeśli są ciepłe w momencie umieszczenia ich w butach”

Latarka czołówka na baterie, 30 lumenów („Ułatwia przemieszczanie się nocą lub oświetlenie otoczenia”)

Po co pani ta informacja? Skończmy może już to pytanie, powiedziałam: do linii granicy. A co państwu to da, że my powiemy, gdzie zostały przewiezione? Te osoby były w dobrym stanie zdrowia, o losie tych dzieci decydowali rodzice. To już tyle w tym temacie. Proszę inne pytanie.

Czytaj także

My, uchodźcy

***

W związku z dramatyczną sytuacją uchodźców na polsko-białoruskiej granicy, zdecydowaliśmy się na wcześniejszą publikację tekstu, który ukaże się również w najbliższym numerze miesięcznika „Znak”.

Redakcja

Najpiękniejszy polski magazyn intelektualny

Ciesz się z darmowej dostawy
i dostępu do e-wydań

Prenumeruj znak

Kup numer