70 lat tradycji. Inspirujemy Prowokujemy Dyskutujemy

fot. Marcin Wilk

W księgarni: Karakter

Takich kolejek dawno nie widziano. Dawno nie widziano też tak szczęśliwych i zmotywowanych księgarzy.

Sznurek klientów ciągnął się, bo w pierwszym dniu działalności księgarni Karakteru wszyscy chcieli wyjść z jakimś prezentem dla siebie.

Nazwa nie jest przypadkowa. Stoi za nią wydawnictwo znane m.in. z publikacji nagrodzonej Nagrodą Literacką Nike 2018, czyli Rzeczy, których nie wyrzuciłem Marcina Wichy. Księgarnia to ich najnowsze firmowe dziecko.

Obok dobrej beletrystyki można tam nabyć coś z popularnego reportażu, modnego designu albo ekologii, ewentualnie wciągającą biografię. Są też oczywiście książki Karakteru oraz całkiem bogaty wybór literatury dla najmłodszych, za który odpowiada księgarka Barbara Cichy.

Zakupy w pierwszą sobotę po otwarciu zrobiło ponad 100 osób. Miały  z czego wybierać, bo dostępnych tytułów jest ponad 2 tys. – Bardzo uważnie wyselekcjonowanych – podkreśla kierowniczka Katarzyna Klimek.

Nie pozostaje nic innego jak tylko do najmłodszej księgarni Krakowa pobiec. Czas wyliczył osobiście Przemek Dębowski. Wyszło mu dokładnie 3 min, o ile wystartujemy z Rynku Głównego i o ile jesteśmy w porównywalnej z projektantem „karakternych” okładek kondycji.

Księgarnia Karakter Tarłowska 12 Kraków

 

 

 

 

 

 

Partnerem cyklu jest blog Wyliczanka


 
 

Zapisz się
do newslettera
a otrzymasz:

● 35% rabatu na dowolny numer miesięcznika
● informacja o promocjach, wydarzenich i spotkaniach autorskich

email marketing zapewnia MailPlanner

Newsletter