Co roku wiosną, gdy przechodzę obok budynku, w którym mieści się Wydział Orientalistyczny na Kampusie Głównym Uniwersytetu Warszawskiego, nie mogę się doczekać, kiedy zakwitnie wiśnia japońska, dar dla naszej uczelni od nieżyjącego już pana Koichiego Takashimy, konsula generalnego RP w Japonii. Drzewo jest tak piękne w pełnym rozkwicie, że wiele osób zatrzymuje się, żeby zrobić zdjęcie smartfonem. Kwiaty wiśni nie więdną, ale już pierwszy deszcz czy silniejszy wiatr sprawiają, że opada biała mgiełka drobnych płatków. W Japonii pod…
Prof. dr hab., japonistka, wykładowczyni Uniwersytetu Warszawskiego, autorka książek m.in. Filozofia zen oraz Mitologia japońska