Żałuję, że nie udało mi się dotrzeć na organizowane w Łodzi przez Kongres Katoliczek i Katolików forum „Obecni w Kościele”. Straciłem przez to rzadką w Polsce szansę przeżycia kilkunastu godzin wśród ludzi, którzy nie tylko się modlą i traktują swój Kościół z powagą, ale też chcą o nim (o jego teraźniejszości i przyszłości) twórczo myśleć i wziąć za niego odpowiedzialność. Pragną…
Publicysta katolicki, wieloletni redaktor „Znaku”, były prezes Klubu Chrześcijan i Żydów „Przymierze”.