Zrobiło mi się smutno. Nie – nie zawalił mi się świat ani mury Kościoła nie popękały. Zmieniały się cyfry stron. Wreszcie ukazała się strona z informacją: Znany poznański teolog ksiądz profesor Tomasz Węcławski odchodzi od kapłaństwa. Ksiądz Węcławski oświadczył, że podjął tę decyzję po wieloletnim i gruntownym zastanowieniu. Duchowny podkreślił, że podjął świadomie święcenia kapłańskie, jako człowiek odpowiedzialny i wolny, i nie wyrzeka się tamtej decyzji. Teraz jednak dojrzał do tego, by pójść konsekwentnie dalej zgodnie z rozeznaniem sumienia. „Decyduję sam o sobie samym, nie uzależniając się…