Przypomniałam sobie, że kiedy byłam w jego wieku, o ludziach bez pracy, osobach bezrobotnych, mówiło się „niebieski ptak”. Pejoratywnie, ale mnie bardzo to określenie fascynowało, było w nim coś wolnościowego. Tylko że bezrobocie nie ma w sobie wiele wolności. W Polsce mierzy się je od końca lat 80. na podstawie raportów dostarczanych do Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej przez urzędy pracy. Stopa bezrobocia to wskaźnik, którzy obejmuje konkretnych ludzi: niemających legalnej pracy, zarejestrowanych w…
Redaktorka i dziennikarka. Autorka reporterskich książek Nie hańbi oraz Nie zdążę. Współpracuje z Instytutem Reportażu.