Subskrybuj

Kongres Obywateli Kultury

Obywatele Kultury to nieformalny wolontarystyczny ruch społeczny, który powstał na rzecz zmiany celów i sposobu finansowania kultury. Postulujemy między innymi zwiększenie nakładów na kulturę do co najmniej jednego procenta budżetu państwa oraz zmianę przepisów, aby przedsiębiorcy mogli przekazywać jeden procent podatku CIT na cele kulturalne. W połowie maja 2011 roku odbędzie się Kongres Obywateli Kultury, podczas którego zostanie przyjęty Pakt dla Kultury – porozumienie pomiędzy rządem a stroną społeczną. Więcej: www.obywatelekultury.pl

EDWIN BENDYK

Dziś mało kto na świecie wątpi, że kultura ma znaczenie. Kultura się liczy nie tylko dlatego, że decyduje o naszej indywidualnej i zbiorowej tożsamości, nie tylko dlatego, że dostarcza rozrywki, nie tylko dlatego, że staje się coraz ważniejszą sferą gospodarczej aktywności. Kultura ma znaczenie, gdyż jest dziś uniwersalnym środowiskiem rozwoju. Kto dziś nie wydaje na kulturę, musi wydawać na więzienia.

BEATA CHMIELTrend ograniczania nakładów na kulturę łatwo dostrzec na przykładzie dwóch kolejnych budżetów państwa,…

Zyskaj nielimitowany dostęp do wszystkich artykułów, e-wydań i archiwum

  • Pełny dostęp do wszystkich artykułów
  • Każdy nowy numer od razu w e-wydaniu
  • Archiwum numerów zawsze pod ręką

Artykuł pojawił się w numerze: Prezydencja na czas kryzysu