70 lat tradycji. Inspirujemy Prowokujemy Dyskutujemy

fto. Marcin Wilk

W księgarni: Tajne Komplety

Gdy wchodzę do wrocławskiej księgarni na Rynku, słynnych Tajnych Kompletów, od razu atakują mnie poezja i filozofia.

– To chyba jedna z najdłuższych i najzasobniejszych półek w polskim księgarstwie – prowokuje mnie Karol Pęcherz. Faktycznie, muszę przyznać mu rację. Tak duży wybór tomików poetyckich nie zdarza się często. Podobnie jak pozycji z zakresu filozofii. Pęcherz w Tajnych… jest od początku, czyli od 2010 r. Skończył trzy fakultety, pracował w organizacjach pozarządowych, czasem pisał, choć wierszy pokazywać nie będzie – koncentruje się na książkach innych autorów.

Kulturoznawstwo. Literaturoznawstwo. Lub sztuka. A dobry kryminał? Też się znajdzie. Podobnie jak pozycje dotyczące Wrocławia.

Można tu też kupić kawę, uczestniczyć w spotkaniu z ciekawymi gośćmi, a kiedyś można było nawet natknąć się na ekipę telewizyjną M jak miłość. Książki są jednak najważniejsze. Na przykład Psalmy Julii Fiedorczuk, tom dumnie wystawiony przy kasie z opaską „Nagroda im. Wisławy Szymborskiej”. – Masz świadomość, że wydała go Fundacja im. Tymoteusza Karpowicza, czyli organizator naszej księgarni? – uśmiecha się chytrze Pęcherz.  – Do tego momentu nie miałem – przyznaję ze wstydem. Teraz wszystko jest jasne.

 

Tajne Komplety

Przejście Garncarskie 2

50-107 Wrocław

 

 

 

 

 

 

Partnerem cyklu jest blog Wyliczanka


 
 

Zapisz się
do newslettera
a otrzymasz:

● 35% rabatu na dowolny numer miesięcznika
● informacja o promocjach, wydarzenich i spotkaniach autorskich

email marketing zapewnia MailPlanner

Newsletter