70 lat tradycji. Inspirujemy Prowokujemy Dyskutujemy

fot. Marcin Wilk

W księgarni: Pod Globusem

Przed wojną mieścił się tu sklep papierniczy rodziny Aleksandrowiczów. Potem już prawie zawsze była tam księgarnia. Pytania o zeszyty i materiały piśmiennicze jednak powracają. Kraków długo pamięta.

Dzisiaj w Domu „Pod Globusem” przy ul. Długiej 1 panują inne porządki. Kilka regałów zajęła literatura dziecięca. Sporo miejsca oddano książkom biograficznym i reporterskim. Nie brakuje dobrej literatury polskiej ani zagranicznej. Można tu też nabyć popularne kryminały czy sensacje.

– Ale najmłodsi są najważniejsi – zaznaczają Paulina Bandura (odpowiedzialna za robienie szumu wokół Globusa, tzw. PR manager) oraz Adam Strzeboński (odpowiedzialny za ogólne porządki, tzw. kierownik). – W ten sposób wychowujemy sobie czytelników.

Spory ruch w księgarni panuje przed południem. Sąsiedzi w drodze po kalarepę czy ziemniaki na pobliski Stary Kleparz lubią sprawdzić, jakie pojawiły się nowości książkowe.

Jeśli ktoś życzyłby sobie spędzić nieco więcej czasu Pod Globusem,  można, proszę bardzo. Są krzesła, jest kanapa, a na antresoli można się nawet poprzytulać. Tam przecież, przy małym stoliczku, nikt nic nie zobaczy, niczego nie usłyszy. Przynajmniej tak się wydaje młodym zakochanym, którzy usiłują wśród książek schować się przed wścibskim światem.

_

Księgarnia Pod Globusem

ul. Długa 1

Kraków

 

 

 

 

 

 

Partnerem cyklu jest blog Wyliczanka

 


 
 

Zapisz się
do newslettera
a otrzymasz:

● 35% rabatu na dowolny numer miesięcznika
● informacja o promocjach, wydarzenich i spotkaniach autorskich

email marketing zapewnia MailPlanner

Newsletter